Nowa Scania serii R

Wydarzenia  
WRZ17

Informacje o wydarzeniach

17 września 2009
15:00

Niższe koszty eksploatacji

Wraz z premierą nowych samochodów ciężarowych serii R Scania wprowadza na rynek nową gamę ciągników siodłowych, dostosowanych do specyfiki transportu długodystansowego w Europie. Dzięki rozszerzeniu oferty zbiorników paliwa i zmianie lokalizacji akumulatorów, maksymalny możliwy zapas paliwa w ciągnikach siodłowych 4x2 zwiększono do 1500 l . Wprowadzono również szereg innych rozwiązań przyczyniających się do poprawy ekonomiki paliwowej i redukcji kosztów eksploatacji. Nowe, wyjątkowo „szybkie” przełożenie przekładni głównej pozwala optymalizować zużycie paliwa, bez konieczności stosowania skrzyni biegów z nadbiegiem.

Bezpieczniej i oszczędniej

Scania Driver Support w czasie rzeczywistym udziela kierowcy cennych wskazówek umożliwiających doskonalenie stylu jazdy. Ten nowatorski system pomaga w utrwaleniu umiejętności nabytych podczas szkolenia kierowców i będzie standardowo dostępny w większości długodystansowych pojazdów Scania. Działanie systemu koncentruje się na aspektach mających istotny wpływ na bezpieczeństwo i oszczędność paliwa, omawianych podczas szkolenia kierowców. 

W pełni zautomatyzowany układ zmiany biegów

Nowy układ Scania Opticruise jest dostępny zarówno w wersji w pełni zautomatyzowanej, tzn. z automatycznym sprzęgłem, jak i w wersji z pedałem sprzęgła. W pełni zautomatyzowana wersja układu jest wyposażona w elektrohydrauliczny siłownik sprzęgła, zapewniający wyjątkowo precyzyjne sterowanie sprzęgłem. Opracowano również całkowicie nową strategię zmiany biegów i wprowadzono kilka dodatkowych funkcji ułatwiających jazdę.

Doskonalsza aerodynamika

Scania serii R zmienia się od środka i na zewnątrz. Zmiany zewnętrzne nadały kabinie bardziej zdecydowany wygląd, a jednocześnie spowodowały poprawę własności aerodynamicznych pojazdu i wzrost wydajności układu chłodzenia.